Kuriame, nes taip ne tik smagiau!

Kūryba tai vidinio pasaulio išraiška. Ar mes liūdime, ar džiaugiamės, visa tai galime išjausti spalvomis ant balto popieriaus lapo, ar kitomis formomis, pavyzdžiui belipdant, konstruojant, išraižant… Kuriant turime unikalią galimybę pasinerti į fantazijos pasaulį. Ir tai dar ne viskas – kūryba numalšina nerimą, stresą, moko disciplinos bei suteikia prasmės jausmą. Todėl ir norime paraginti šiuo laikotarpiu atverti savo namų duris kūrybiškoms veikloms ir kartu su vaikais prisiminti senas lietuviškas tradicijas.

Kada atkeliavo margučiai?

Manoma, kad margučius lietuviai dovanodavo ne tik per Velykas. Tai būdavo lyg gyvybės, gamtos prabudimo, derlingumo simbolis. Vėliau, atėjus krikščionybei tai tapo prabudimo dvasiniame gyvenime simboliu. Ir ne atsitiktinai Velykos vainikuoja pavasarį – atgimstančią gamtą, kai ir žmonės po ilgos žiemos jau pradėdavo ruoštis sėjos laikui, vasaros žemės darbams. Taip ir kiaušinis yra gyvybės simbolis, išmargintas jis tapdavo savotiška dovanėle artimiesiems.

Kaip marginsite margučius šįmet?

Lipdukai, bičių vaškas, natūralūs ir ne tokie natūralūs dažai, augalai, svogūnų lukštai – pasirinkimo begalės. Pagaliau proga pasireikšti Jūsų ir vaikų kūrybiškumui. Įtraukite į kiaušinių dažymo procesą visus namiškius!

Dar linksmiau – apsidairykite, kokius produktus turite virtuvėje ir surenkite eksperimentą, ar įmanoma išmarginti panaudojant šiuos produktus? Kūrybiškas problemų sprendimas yra išugdomas, o vaikai praktikuodami tai namuose vėliau galės pritaikyti ir kitose situacijose. Jei vaikas norės pabandyti kažką, kas Jūsų nuomone bus sunkiai įgyvendinama, nestabdykite, leiskite pačiam vaikui tai išsiaiškinti. Žinoma, gali tekti sugaišti šiek tiek laiko ir resursų, kol kiaušiniai taps margučiais, bet pamatysite – tai bus įsimintiniausios Velykos!

Raštuose paslėpta žinutė

Ar žinojote, kad margučio raštai turėdavo prasmę ir palinkėjimą? Visas tas margučių grožis nebuvo bereikšmis – taškeliai, brūkšneliai bei lapeliai skirtingomis kombinacijomis slėpdavo įvairiausius palinkėjimus ar istorijas. Jau sugalvojote, ką norite palinkėti savo margučiu? Štai keletas raštų, kuriuos galėsite panaudoti kiaušinių marginimui:

Žalčio, gyvatės motyvas simbolizuoja gyvybę, energiją, ir linki STIPRYBĖS!

 

Eglutės, pušų spygliai yra deivės Laimos simbolis, kuris linki LAIMĖS

Saulės simbolis –  apskritimas su spinduliais, šis simbolis įkūnija gyvybės ratą, amžiną gyvavimą, pasaulio sandarą. Tokiu simboliu linkima GYVYBINGUMO, SĄMONINGUMO.

Dar vienas raštas – paukščio pėdutės, kuriomis galima palinkėti RASTI KELIĄ.

Gero Jums laiko artėjant Velykoms ir nepamirškite kartu su vaikais įsijausti į kūrybiškas veiklas!